Çelik Kapı Seçmenin Püf Noktaları

Kaliteli, güvenli ve estetik bir çelik kapı seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. Çelik kapı seçiminde dikkate almanız gereken hususlar özetle aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

Kapı ölçüleri genelde standart olarak kabul edilmekle birlikte çelik kapı seçimindeki en kritik noktalardan biri ölçülerdir. Nitekim pervazda ortaya çıkabilecek yıpranma aşınma ve şekil değiştirme gibi burunlar çelik kapıların standart ölçülerine huyumu zorlaştırabilir. Bu sebeple hatasız bir ölçü alma işlemi gerçekleştirilmesi gereklidir.

Doğadan ilham alan tasarımların ön planda olacağı trendler, çelik kapı modellerinde ahşap sıcaklığına dikkat çekiyor. Modernliği ve sıcaklığı bir arada sunan ahşap kaplama paneller, estetik olarak ferah bina girişleri sağlıyor. Doğadan ilham alan tasarımların ön planda olacağı trendler, çelik kapı modellerinde ahşap sıcaklığına dikkat çekiyor. Modernliği ve sıcaklığı bir arada sunan ahşap kaplama paneller, estetik olarak ferah bina girişleri sağlıyor.

Kaliteli ve güvenli imal edilmiş bir çelik kapı kasası asla esnemeyecektir. Kapı ile kasa arasındaki boşluğun 4-5 mm’den fazla olması kapının güvenliğini düşürdüğü için bu mesafenin oldukça küçük olmasına dikkat etmelidir.Benzer şekilde kilit ve oturduğu yuvanın da kapı sağlamlığını artırdığı bilindiği için bu hususunda dikkate alınması gerekir.

Çelik kapı seçerken kapı güvenliğinden emin olabilmek için kalite belgelerine sahip olup olmadığına de Avrupa Birliği (AB) ya da Türk Standartları Enstitüsü (TSE) gibi bağımsız kuruluşlar tarafından onaylanıp onaylanmadığına dikkat etmek gerekmektedir.